پیش‌درآمد داستان کودکان وینی پو آخر سپتامبر در بازار کتاب

تاریخ: 12 مرداد 1400
بازدید: ۱۷۷

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، رمان پیش درآمد داستان مشهور وینی-د-پو نوشته «جین ریوردان» قرار است ۳۰ سپتامبر وارد بازار کتاب جهانی شود. این داستان با الهام از قصه اصلی میلن نوشته شده است. وینی-د-پو که وینی پو پو خرسه نیز نامیده می‌شود، نام خرسی داستانی است که توسط آ.آ. میلن، نویسندهٔ انگلیسی داستان‌های کودکان خلق شده ‌است. پیش‌درآمد یا پیشایند به اثری ادبی، سینمایی یا تلویزیونی گفته می‌شود که داستان را پیش از وقوع داستان اثری دیگر روایت می‌کند.نخستین کتاب از مجموعه داستان‌های وینی پو در ۱۹۲۶ با عنوان وینی-د-پو به چاپ رسید و به‌ دنبال آن در ۱۹۲۸ کتاب دیگری از این مجموعه منتشر شد. تصویرگری این کتاب‌ها را ای. اچ. شپرد انجام داده بود. بعدها کمپانی والت دیزنی مجموعه داستان‌های پو را در قالب انیمیشن درآورد و با حذف خط‌های پیوند (هایفن)، نام آن را از وینی-د-پو به وینی د پو تغییر داد. این فیلم‌های پویانمایی با استقبال مخاطبان مواجه شد و به یکی از موفق‌ترین کارهای دیزنی بدل گردید.

حالا جین ریوردان بعد از حدود یک قرن داستان پیش درآمد وینی پو را با عنوان «روزی یک خرسی زندگی می‌کرد» را به رشته تحریر درآورده است که به گفته مسئولان انتشارات داتون شامل ۱۰ داستان شبیه کتاب اصلی است. ریوردان پیش از این دو داستان جداگانه درباره وینی پو نوشته بود که با استقبال زیادی روبرو شد.

داستان‌های پو به زبان‌های بسیاری نیز ترجمه شده ‌است که از این میان می‌توان به ترجمهٔ لاتین این داستان توسط الکساندر لنارد در ۱۹۵۸ اشاره کرد. این برگردان در ۱۹۶۰ به تنها کتاب لاتین‌زبانی بدل شد که تا آن زمان در فهرست پرفروش‌ترین‌های روزنامهٔ نیویورک تایمز قرار گرفته بودند.

انتشارات ایزدقلم

دیدگاه‌ها

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

رفتن به بالای صفحه

انتشارات ایزدقلم . ناشر تخصصی ادبیات در ایران . چاپ فوری و ارزان کتاب با مشاوره رایگان چاپ کتاب توسط ایزدقلم
Design & Developer By Ali Jasimy Copyright © 2021