بیوگرافی دریا محمدی نویسنده و ترانه سرای جوان ایرانی

تاریخ: 2 آذر 1400
بازدید: ۳۴۴

بانو دریا محمدی (متولد نهم تیرماه ۱۳۷۷ از تهران) فارغ التحصیل کارشناسی رشته بیولوژی از دانشگاه شهید بهشتی ،نوازنده پیانو، ترانه سرا و نویسنده ی جوان ایرانی است .

او عروض و قافیه را از استاد اسماعیل امینی و ترانه سرایی را از خانم مهشاد عرب آموخت و هم چنین در کارگاه های ترانه ی استاد عبدالجبار کاکایی ، صابر قدیمی و سعید کریمی نیز شرکت کرد .

سال ۹۱ در مسابقه مشاعره منطقه یک آموزش و پرورش تهران مقام دوم را کسب کرد .

ترانه هایش در فراخوان های متعددی از جمله یازدهمین ماه نشست کانون ادبی زمستان ، مسابقه ی بوکیتیا ، جشنواره کشوری ترانه روی ملودی خانه ترانه کردکوی و … به مراحل نهایی راه یافت.

برخی از ترانه های ایشان در کتاب ترانه سرایان ۹۸ و ترانه سرایان ۹۹ توسط انتشارات ایزدقلم و کتاب مشترک شش قطره عشق توسط انتشارات حوزه مشق به چاپ رسید.

هم چنین ایشان با انتشارات حوزه مشق به عنوان سرپرست شاعران و نویسندگان همکاری داشته است و زمستان ۹۹ کتاب مشترک چهار راه دل ( مجموعه شعر، ترانه و دل نوشته) به تالیف او منتشر شد .

پاییز ۱۴۰۰ کتاب «خطاب به هنرمند محبوبم» در ژانر داستان بلند به قلم دریا محمدی توسط انتشارات ایزدقلم منتشر شد .

موضوع کتاب درباره ی خلق معنا از میان زخم های عاطفی ست. بخش هایی از کتاب درباره ی پذیرش مسلمات هستی و اضطراب های وجودی انسان مثل تنهایی ،پوچی و مرگ است. شخصیت اصلی داستان ( دلسا) بعد از جدایی از معشوقش ( رایان) به نوشتن خاطرات و احساساتش می پردازد تا ذهنش را از سموم گذشته پاک سازی کند و جنگ جویانه تلاش می کند تا معنای تازه ای را از میان اتفاقات تلخ گذشته بیرون آورد .

ایشان علاوه بر ادبیات و موسیقی علاقه ی زیادی به مطالعات روان شناسی و‌ لوگوتراپی ( معنا درمانی) دارد.

انتشارات ایزدقلم

دیدگاه‌ها

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

رفتن به بالای صفحه

انتشارات ایزدقلم . ناشر تخصصی ادبیات در ایران . چاپ فوری و ارزان کتاب با مشاوره رایگان چاپ کتاب توسط ایزدقلم
Design & Developer By Ali Jasimy Copyright © 2021