بیوگرافی اکرم اهورا نویسنده موفق و جوان ایرانی

تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۹۹
بازدید: ۱۹

اکرم اهوارکی با نام هنری اکرم اَهورا نویسنده ی ایرانی متولد پاییز  ۱۳۷۵ از قزوین است.

عمده تحصیلات او در زمینه­‌ی علوم زیستی بوده و فارغ التحصیل رشته ی زیست شناسی گرایش سلولی مولکولی از دانشگاه الزهرا تهران می­باشد و در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته ی نانوبیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی است.

علاقه و اشتیاق اهورا به ادبیات داستانی و نویسندگی در دوران نوجوانی با خواندن آثار جلال آل احمد،هریت بیچر استو و جمیله گوین و کلاس های ادبیات مدرسه آغاز گردید و کار نگارش را با نوشتن چندین داستان کوتاه  و داستانک در حوزه­‌ی طنز و نوجوان آغاز کرد و در دبیرستان دو بار موفق به کسب مقاوم دوم در مسابقات داستان نویسی کشوری شد.

نگارش نخستین اثر بلند خود «یک هولوکاست عاشقانه» را در نوزده سالگی آغاز کرد و سرانجام در بهار ۱۳۹۹ موفق به چاپ آن شد.رمانی که فضای مه­­‌آلود و مرموز داستان را آمیزه ­ای از جهان بیرون و جهان درونی خود و انسان­های اطرافش می­‌داند و آن را بستری برای پاسخ به پرسش‌­های ذهنی­‌اش قلمداد می­‌کند.در حال حاضر مشغول نوشتن رمان دوم خود است که به گفته ی او سبک و سیاقی نسبتا متفاوت از اثر نخستش دارد. از علاقه مندی های او می‌­توان به مطالعات تکامل،موسیقی،سینما و تئاتر و طبیعت­‌گردی اشاره کرد.

انتشارات ایزدقلم

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

انتشارات ایزدقلم . ناشر تخصصی ادبیات در ایران . چاپ فوری و ارزان کتاب با مشاوره رایگان چاپ کتاب توسط ایزدقلم
Design & Developer By Ali Jasimy Copyright © 2021